Brooks of Leicester Ltd are an established and trusted office supplies provider
GFS36Z
1
Certified to EN 131 Professional
Insluated to 30,000 volts
Rubber feet & aluminium side arms help prevent slips & twists as there are no tapes or flimsy arms to break
Lightweight & easy to carry
Integral tool tray incorporates a bucket hook & 110 mm & 180 mm recesses for holding paint cans
Your Price: £146.60 exc VAT
£146.60 exc VAT
| Brand | Climb-It |
| Colour | Yellow/Black |
| Dimensions | 560x1230x1550mm |
| Folded Height | 1.83m |
| Form | Step Ladder |
| Manufacturer | Climb-It Ltd |
| Material | Glass Fibre |
| Maximum Load | 150kg |
| Number Of Steps | 6 Tread |
| Standards | EN 131 |
| Type | Ladders, Stepladders & Platform Steps |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 8.5kg |
Your Price: £146.60 exc VAT
£146.60 exc VAT