Brooks of Leicester Ltd are an established and trusted office supplies provider
GS404Z
1
Tubular steel construction
Fitted with non-slip treads,and non-slip feet
Foam covered handle, giving comfortable backing when used as a seat
Your Price: £86.30 exc VAT
£86.30 exc VAT
| Brand | GPC |
| Colour | White/Black |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 500x850x1435mm |
| Form | Step Ladder |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Material | Steel |
| Maximum Load | 150kg |
| Number Of Steps | 4 Tread |
| Platform Height | 980mm |
| Tread Size | 380x260mm |
| Type | Ladders, Stepladders & Platform Steps |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 8kg |
Your Price: £86.30 exc VAT
£86.30 exc VAT