Brooks of Leicester Ltd are an established and trusted office supplies provider
CBT21Z
1
Ideal for use in eating areas in offices, halls, factories, warehouses & retail premises
Seats are manufactured from moulded polypropylene mounted on a strong steel frame
Table top is manufactured from chipboard with a melamine coating
Full length table for your comfort
Your Price: £208.40 exc VAT
£208.40 exc VAT
| Brand | GPC |
| Colour | White |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 1730x600x810mm |
| Entry Access | Single Entry |
| Folding | No |
| Leg Colour | Black |
| Leg Type | 4 Leg Frame |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Material | Steel Frame, Polypropylene Chairs, Melamine Coated Chipboard Table Top |
| Number of Seats | 2 |
| Seat Colour | Blue |
| Seat Height | 450mm |
| Shape | Square Table |
| Stackable | No |
| Table Height | 810mm |
| Top Material | Melamine Top |
| Type | Canteen Tables |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 26kg |
Your Price: £208.40 exc VAT
£208.40 exc VAT